SolarTotal
Przewodnik po produkcie

Jak to działa

Oszacuj produkcję fotowoltaiczną, roczne oszczędności i okres zwrotu z uwzględnieniem zużycia, cen, baterii i edytowalnych kosztów w jednym scenariuszu.

Metoda

  1. 01

    Oblicz roczną produkcję z widocznym plonem i stratami.

  2. 02

    Oszacuj zużycie własne, nadwyżki i oszczędności na podstawie wprowadzonych cen.

  3. 03

    Porównuje zakres niepewności i generuje miesięczne serie do pobrania.

Od kWh do oszczędności: trzy scenariusze

A używa wartości początkowych. B dodaje akumulator 5 kWh za 3 000 €; C zachowuje A bez zapłaty za nadwyżki. To założenia dydaktyczne, nie oferty ani aktualne taryfy.

Lokalny klimat: Słoneczny · EUR

Twoje daneABC
Szerokość geograficzna (°)37,888237,888237,8882
Maksymalna moc zainstalowana (kWp)4,54,54,5
Średnie miesięczne zużycie (kWh)350350350
Zainstalowana pojemność baterii (kWh)050
Całkowity koszt instalacji bez baterii (€)650065006500
Całkowity koszt instalacji baterii (€)030000
Cena zakupu energii (€/kWh)0,220,220,22
Cena sprzedaży nadwyżki (€/kWh)0,060,060
Moc umowna (kW)4,64,64,6
Stała opłata za moc (€/kW/miesiąc)3,23,23,2
Produkcja roczna / Szacowane oszczędności roczneABC
Produkcja roczna (kWh)6976,46976,46976,4
Energia zużyta na miejscu (kWh)176430781764
Nadwyżka oddana do sieci (kWh)5212,43719,225212,4
Straty akumulatora (kWh)0179,180
Energia z sieci (kWh)243611222436
Pokryte zużycie (%)4273,2942
Roczna stała opłata za moc (€)176,64176,64176,64
Szacowane oszczędności roczne (€)700,82900,31388,08
Prosty okres zwrotu (lat)9,310,616,7

6976 kWh
Produkcja roczna

1764 kWh
Energia zużyta na miejscu

5212 kWh
Nadwyżka oddana do sieci

A · Szacowane oszczędności roczne: 1764 × 0,22 + 5212,4 × 0,06 ≈ 700,82 €

Uzysk interpoluje się z redakcyjnej tabeli szerokości geograficznej i mnoży przez czynnik klimatu. Nie pobiera PVGIS, pogody ani zacienienia dachu. Zużycie bezpośrednie ograniczono do 42% miesięcznego zużycia; akumulator zakłada sprawność 88% i dzienny limit 72% pojemności.

|Szerokość geograficzna| (°)kWh/kWp/a
01660
151720
251680
351560
451320
551020
65720
75430
90220

Bardzo słoneczny / suchy: ×1.16 · Słoneczny: ×1.04 · Umiarkowany: ×0.9 · Pochmurny: ×0.74

Oszczędność sumuje autokonsumpcję po cenie zakupu i eksport po cenie sprzedaży, bez limitów rozliczeń. Opłaty stałe pozostają; prosty zwrot pomija finansowanie, podatki, serwis, degradację i wymiany. Sprawdź umowę i symulację godzinową.

PVGIS · Joint Research Centre

Odpowiedzialny zakres

Źródła i zakres

Jest to wycena, a nie oferta. Nie zna rzeczywistej geometrii dachu i nie konsultuje aktualnego promieniowania, stawek ani kosztów.

Wypróbuj narzędzie